• „ODDZIAŁ  PRZEDSZKOLNY  W  KONARACH . to tytuł projektu  realizowanego

w Publicznej Szkole Podstawowej im. Zygmunta Nowickiego  w Konarach.

Projekt  jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,

Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach,

Działanie 9.1 Wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty,

Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszanie nierówności   w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej.

Wszystkiego co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu

o tym  jak  żyć, co robić, jak postępować,

współżyć z innymi

patrzeć, odczuwać , myśleć

marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat"

Robert Fulghum

Informacja o projekcie

Przedmiotem projektu  pn.: „ Oddział przedszkolny w Konarach”  jest utworzenie  jednego oddziału przedszkolnego.

Projekt powstał w odpowiedzi na prośby zgłaszane przez grupę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym z miejscowości: Konary, Podgórzyce, Przylot, Ostrówek, Magierowa Wola, Borowe i Marynin stanowiących obwód szkoły   w Konarach, dotyczące utworzenia przedszkola, ponieważ w promieniu 10 km nie funkcjonuje ani jedna taka instytucja, która oferowałaby opiekę i edukację dla dzieci   w wieku 3-5 lat.   Projekt rozpoczął się z dniem 1 stycznia 2010r i potrwa do 31 grudnia 2012r.