• Nadanie sztandaru

WRĘCZENIE SZTANDARU

Wręczenie sztandaru szkole dnia 17 czerwca 2010r. było dniem wyjątkowym i bardzo uroczystym. Jeszcze długo pozostanie w naszej pamięci i chętnie będziemy go wspominać.

A było to tak...

Do tego dnia przygotowania zaczęły się już bardzo dawno. Jego przebieg w naszych głowach, a zwłaszcza pani dyrektor Lidii Grzegorek, dojrzewał od dawna. Długo rozwżany był projekt sztandaru. Po obejrzeniu wszystkich propozycji,  podjęliśmy decyzję, jak ma wyglądać ten wyjątkowy symbol naszej szkoły. Jego wykonanie już w styczniu powierzyliśmy prawdziwym profesjonalistkom, które nie zawiodły naszych oczekiwań. Sztandar jest piękny - z jednej strony wizerunek Orła Białego – symbolu Polski, z drugiej portret Zygmunta Nowickiego – naszego patrona.

Im bardziej zbliżała się godzina rozpoczęcia uroczystości tym bardziej rosło nasze zdenerwowanie, a przygotowania nabierały coraz większego tempa. Zaangażowani byli wszyscy nauczyciele, rodzice i oczywiście ci najważniejsi -  uczniowie.

Na kilka dni przed świętem wszystko było zapięte na ostatni guzik, sztandar gotowy, program artystyczny opanowany, rodzice zaangażowani w przygotowania i tylko zadawaliśmy sobie pytanie, czy dopiszą goście i pogoda . Na całe szczęście nasze obawy okazały się bezpodstawne. Goście dopisali, a pogoda była piękna i słoneczna.

Nadanie szkole sztandaru i jego poświęcenie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w Kościele Trójcu Świętej w Konarach celebrowaną przez Księdza Proboszcza Romana Borkowskiego.

Z kościoła przemaszerowaliśmy do szkoły, z gośćmi oraz pocztami sztandarowymi  szkół i organizacji istniejących na terenie naszej Gminy. W szkole, na sali gimnastycznej szczególnie na ten dzień udekorowanej, odbyła się druga cześć uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu i wprowadzeniu sztandarów głos zabrała pani dyrektor  witając wszystkich gości, a byli wśród nich oprócz wymienionego Księdza Proboszcza, przedstawiciel Kuratorium Oświaty, prezes Związku Naczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, Burmistrz Miasta Warka Zygmunt Pałczyński wraz z radnymi, Wicestarosta grójecki Marian Górski, dyrektorzy jednostek organizacyjnych i placówek oświatowych, były dyrektor, nauczyciele, pracownicy i sympatycy naszej szkoły, przedstawiciele  ochotniczych straży pożarnych, sołtysi oraz rodzice i społeczność szkolna.

Po powitaniu pani dyrektor przedstawiła walory naszej placówki, wymieniła jej osiągnięcia, zapoznała z historią sztandaru oraz oświadczyła czym dla naszej szkoły będzie sztandar.  Potem głos zabrali goście podkreślając szczególne znaczenie uroczystości,  podkreślali jej zalety i rodzinną atmosferę, która zawsze u nas panowała i nadal panuje. Po tak miłych słowach Rada Rodziców przekazała sztandar pani dyrektor, a ona uczniom. Następnie przedstawiciele wszystkich klas przystąpili do ślubowania.

Po wyprowadzeniu sztandarów głos zabrali uczniowie, którzy przygotowali krótki program artystyczny. Wielki entuzjazm i brawa gości już w trakcie programu wzbudził taniec - krakowiak w wykonaniu uczniów  oddziału przedszkolnego i zerówki, polonez w wykonaniu uczniów klas I-VI ( http://www.youtube.com/watch?v=Y0Q-dnRZYk8  ) oraz taniec współczesny w wykonaniu ucznia klasy VI , który zajął III miejsce w Mistrzostwach Polski w tańcu nowoczesnym. Cały program artystyczny bardzo się podobał, a oklaskom po jego zakończeniu długo nie było końca. Całość montażu dopełniało wykonanie hymnu szkolnego .

Na koniec tego szczególnego dnia jeszcze raz glos zabrała pani dyrektor  dziękując wszystkim tym, którzy poprzez swoja obecność uświetnili naszą uroczystość, którzy przyczynili się do ufundowania sztandaru, brali udział w przygotowaniu święta szkoły i zaprosiła  wszystkich na wspólne piknikowe spotkanie.