• Atuty

•         ATUTY

Szkoła zapewnia:

Wszechstronny rozwój psychiczny i fizyczny w przyjaznej dla dziecka atmosferze,

wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną realizującą nowoczesne metody prowadzenia zajęć,

naukę języka angielskiego oraz podstaw informatyki od klasy I,

- naukę na jedną zmianę,

-zajęcia pozalekcyjne rozwijające indywidualne zainteresowania uczniów,

- ciekawe formy spędzania wolnego czasu,udział w  wycieczkach, zielonej szkole, rajdach

dobrze wyposażone i estetycznie urządzone sale lekcyjne,

- bogatą bazę sportowo – rekreacyjną,

- bogatą bazę dydaktyczną,

pomoc rodzicom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych.

Absolwent naszej szkoły:

dobrze funkcjonuje w swoim otoczeniu– w domu i w szkole.
          Jest pogodny, optymistycznie patrzy na otaczającygo świat,siebie i innych ludzi.

jest patriotą - zna historię swojej ojczyzny, jest świadomy
          swoich praw i obowiązków. Szanuje kulturę i tradycję własnego narodu, swojego regionu.

jest aktywny - posiada zainteresowania i rozwija je na miarę swoich możliwości.
            Lubi ruch i chętnie uprawia sport w różnych dziedzinach.

jest ciekawy świata -  chętnie poszerza swoje wiadomości korzystając
          z różnych źródeł. Lubi i chce się uczyć  i jest wrażliwy na piękno przyrody.

jest krytyczny - potrafi sam i z udziałem nauczycieli selekcjonować
          i porządkować zdobywane informacje. Ocenia ich przydatność do określonego celu.

jest odpowiedzialny - potrafi podjąć działania i przewidzieć ich konsekwencje.
          Cieszy się z sukcesów własnych i innych. Akceptuje porażki, ale wytrwale
          szuka innych rozwiązań. Stara się rozwiązywać problemy.
          Działając w grupie poczuwa się do współodpowiedzialności

jest otwarty - łatwo nawiązuje kontakty z rówieśnikami. Umie współdziałać w grupie.
          Prezentuje swój punkt widzenia i liczy się ze zdaniem innych. Wykorzystuje swoje
          możliwości jakie stwarza mu dom i szkoła.

jest prawy -  rozróżnia dobre i złe zachowanie. W swoim postępowaniu
          kieruje się uczciwością. Jest prawdomówny.

jest rozważny -  zna zagrożenia występujące w środowisku i uwzględnia je w swoim
          postępowaniu. Dba o własne  i innych bezpieczeństwo. Postępuje
          zgodnie z zasadami higieny, bezpieczeństwa i dbałości

o zdrowie.

jest tolerancyjny - rozumie, że różnice między ludźmi są czymś normalnym i pożądanym.
          Stara się zrozumieć innych, dostrzec w nim coś dobrego j
          est wrażliwy na potrzeby innych.

sprawnie komunikuje się w języku polskim - korzysta ze źródeł książkowych
          oraz multimedialnych, swobodnie wyrażą swoje myśli i uczucia w formie pisemnej
          i ustnej. Dysponuje znacznym zasobem informacji o otaczającym
          go świecie i umiejętnościami umożliwiającymi kontynuację nauki w gimnazjum.