14 października 2020
Dzień papieski 2020
Tegoroczny dzień papieski ma charakter
wyjątkowy.Przede wszystkim dlatego, że odbywa
się w okresie pandemii koronawirusa, jest
jubileuszowy XX, ale dlatego, że obchodzimy go
w roku setnej rocznicy urodzin JanaPawła II.Idea tak zwanego „Dnia Papieskiego”
narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego
Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Jego
obchody na stałe związały się z niedzielą
poprzedzającą 16 października,a więc dzień
wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole :-)
Dzień Chłopaka
PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19
PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19
NA TERENIE
Publicznej Szkoły Podstawowej w Konarach
Obowiązuje od dnia 1 września 2020 r.
§ 1
Ogólne zasady organizacji pracy
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Konarach wznawia funkcjonowanie z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, wytycznych Gminy Miasta Radom, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kuratorium Oświaty.
- Osoby z zewnątrz na terenie szkoły:
- ograniczone zostaje przebywanie w placówce osób z zewnątrz, zalecany jest kontakt telefoniczny lub mailowy;
- w przypadku konieczności kontaktu bezpośredniego osoby z zewnątrz są zobowiązane do stosowania środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk;
- do budynku szkoły mogą wchodzić tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych;
- osoby z zewnątrz mogą przebywać tylko na parterze w części korytarza prowadzącej do sekretariatu lub księgowości szkolnej; w pozostałych częściach budynku tylko za zgodą dyrektora szkoły.
- Dostawcy nie mogą wchodzić na teren szkoły poza wyznaczonym obszarem ani kontaktować się bezpośrednio z pracownikami; w razie potrzeby zalecany jest kontakt telefoniczny lub mailowy.
- Do szkoły nie mogą wchodzić osoby, które są chore, przebywają na kwarantannie lub w izolacji.
- Po wejściu do szkoły należy bezwzględnie skorzystać z płynu do dezynfekcji rąk.
- Dzieci do mycia rąk używają mydła w płynie i wody.
- Szkoła czynna jest w godzinach: od 7.00 do 100
- Termometr do pomiaru temperatury znajdują się w sekretariacie.
- Zużyty jednorazowy sprzęt ochrony osobistej (m.in. maseczki, rękawiczki), zdejmowany z zachowaniem ostrożności, należy wyrzucić do pojemnika-kosza wyposażonego w worek.
- Jeśli w/w odpady pochodzą od osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, należy je spakować do specjalnego worka foliowego i przekazać do utylizacji.
- Sale, w których odbywają się zajęcia są porządkowane i dezynfekowane co najmniej raz dziennie.
§ 2
Organizacja zajęć w szkole – informacje dla rodziców i uczniów
- Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
- Do szkoły dzieci i uczniowie przychodzą (są przyprowadzani) o wyznaczonych godzinach.
- Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
- Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, dotyczy to tylko przedsionka szkoły, oraz łącznika na parterze, zachowując zasady:
- 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
- dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
- dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
- opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
- Opiekunowie dzieci przedszkolnych informują o odbiorze wychowawcę dziecka korzystając z domofonu znajdującego się na zewnątrz przy wejściu na łącznik.
- Po przyjściu opiekuna z dzieckiem do szkoły i przebraniu w szatni, informujemy dzwonkiem wychowawcę grupy, który odbiera dziecko od opiekuna – opiekun nie wychodzi poza łącznik.
- Ze względu na konieczność zapewnienia szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami ucznia, rodzice przekazują szkole co najmniej dwa sposoby skutecznego kontaktu (telefony, maile itp.); w razie zmian zobowiązani są do uaktualnienia danych.
- Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).
- Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce, po każdej przerwie, przed posiłkiem, po skorzystaniu z toalety), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
- Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w szafeczce lub w tornistrze. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
- Należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
- Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły, zwłaszcza w czasie przerw.
- Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów
- Zajęcia świetlicowe odbywają się w wyznaczonych salach dydaktycznych.
- Każda klasa ma przypisane odrębne miejsce w szkole do przechowywania odzieży wierzchniej oraz obuwia zmiennego
- Rodzice muszą liczyć się z wydłużeniem czasu oddania i odbierania dziecka ze szkoły, ze względu na stosowane procedury.
- Rodziców zobowiązuje się o przekazanie powyższych zasad wszystkim osobom, które będą przyprowadzać dziecko oraz osobom upoważnionym do odbioru dziecka ze szkoły.
§ 3
Organizacja zajęć w szkole – informacje dla nauczycieli i pracowników administracyjno-obsługowych
- Pracownicy szkoły powinni zwracać szczególną uwagę na profilaktykę zdrowotną i dołożyć wszelkich starań, by chronić siebie, dzieci i innych pracowników przed zarażeniem.
- Pracownicy zostaną zaopatrzeni w środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki, środki myjące i dezynfekujące i w razie potrzeby przyłbice i fartuchy).
- Maseczki winny być używane w kontaktach z rodzicami z zachowaniem dystansu odległości oraz w kontaktach z osobami z zewnątrz.
- Podczas wykonywania czynności służbowych, wykonywanych bez kontaktu z osobami z zewnątrz, maseczkę można zdjąć, nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa.
- Środki ochrony osobistej wielokrotnego użytku jak: przyłbice, fartuchy wodoodporne i inne należy dezynfekować zgodnie z zaleceniem producenta, maseczki wielokrotnego użytku należy uprać w temperaturze co najmniej 60 stopni i wyprasować.
- Każdy pracownik ma obowiązek niezwłocznego informowania dyrektora szkoły o zdarzeniach mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników w zakresie szerzenia się COVID-19.
- Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć należy czyścić lub dezynfekować.
- W sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy, wskazany przez nauczyciela, oraz podłoga powinny zostać umyte detergentem lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości częściej.
- Nauczyciel w klasach I-III organizuje przerwy dla swoich uczniów w interwałach adekwatnych do potrzeb.
- Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy ograniczyć ćwiczenia i gry kontaktowe.
- Nauczyciel zobowiązany jest zwracać uwagę uczniom na konieczność regularnego mycia rąk, szczególnie po przybyciu do szkoły, przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety i po powrocie z zajęć na świeżym powietrzu.
- W razie wystąpienia niepokojących objawów nauczyciel może zmierzyć uczniowi/dziecku temperaturę. Termometr bezdotykowy znajduje się w sekretariacie.
- Zasady zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii podczas korzystania z zajęć świetlicowych zawarte są w regulaminie świetlicy. Środki do dezynfekcji rąk powinny być rozmieszczone w świetlicy w sposób umożliwiający łatwy dostęp dla wychowanków pod nadzorem opiekuna. Świetlice należy wietrzyć (nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w świetlicy), w tym w szczególności przed przyjęciem wychowanków oraz po przeprowadzeniu dezynfekcji.
- Pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej powinni ograniczyć kontakty z uczniami oraz nauczycielami.
- Każda osoba sprzątająca odpowiedzialna za utrzymanie czystości danych pomieszczeń będzie wypełniać kartę monitoringu wykonywanych prac porządkowo – dezynfekcyjnych .
- Przeprowadzając dezynfekcję, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń i przedmiotów, tak aby uczniowie nie byli narażeni na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.
- Zaleca się:
- utrzymywanie ciągów komunikacyjnych w czystości) – mycie 2 razy dziennie lub częściej w razie potrzeby,
- dezynfekcja powierzchni dotykowych: poręcze, klamki, wyłączniki – raz dziennie oraz w razie potrzeby,
- dezynfekcja sprzętu i powierzchni płaskich w tym blatów, poręczy krzeseł przynajmniej raz dziennie oraz w razie potrzeby,
- dezynfekcja toalet – 2 razy dziennie całościowo, doraźnie co 1h oraz w razie potrzeby,
- czyszczenie z użyciem detergentów lub dezynfekcję sprzętu na placu zabaw lub boisku co najmniej raz dziennie w dni, w których warunki pogodowe pozwalają na korzystanie z ww.
- Do obowiązków personelu obsługi należy także:
- sprawdzanie poziomu płynów do dezynfekcji rąk w pojemnikach umieszczonych przy wejściu do szkoły oraz w użytkowanych salach i pomieszczeniach i bieżące uzupełnianie,
- napełnianie i uzupełnianie podajników i dozowników w toaletach, a także ich mycie i dezynfekowanie,
- wymiana worków w koszach na śmieci, opróżnianie koszy oraz ich mycie i dezynfekcja.
§ 4
Zasady korzystania z biblioteki szkolnej
- Harmonogram pracy biblioteki będzie dostosowany do potrzeb i możliwości szkoły; będzie udostępniony w dzienniku elektronicznym.
- Należy wyznaczyć strefy dostępne tylko dla pracownika biblioteki – zapewniające zachowanie odpowiednich odległości między pracownikiem a użytkownikami.
- Nauczyciel bibliotekarz określa liczbę osób mogących jednocześnie wypożyczać/oddawać książki.
- Zaleca się jak najczęstsze wietrzenie pomieszczenia oraz dezynfekcję klamek, blatów, włączników światła i innych powierzchni lub elementów wyposażenia często używanych co najmniej raz dziennie.
- Po przyjęciu książek od czytelnika należy każdorazowo zdezynfekować ręce i zdezynfekować blat, na którym leżały książki.
- Przyjęte książki należy odłożyć na okres minimum 2 dni do skrzyni, pudła, torby lub na wydzielone półki, oznaczone datą zwrotu, odizolowane od innych egzemplarzy.
§ 5
Zasady funkcjonowania stołówki
- Przedstawiciel firmy cateringowej musi przestrzegać zasad szczególnej ostrożności w zakresie zabezpieczenia epidemiologicznego:
- ograniczyć kontakty z pracownikami szkoły oraz dziećmi,
- stosować środki ochrony osobistej
- zostawić termosy i pojemniki na wózku przy wejściu do szkoły.
- Szczególną uwagę należy zwracać na utrzymanie wysokiej higieny stołówce szkolnej.
- Wydawanie posiłków musi odbywać się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, wymogów sanitarnych, reżimów zalecanych w okresie epidemii.
- Na stołówce może przebywać tylko jedna grupa wraz z nauczycielem, przy czym uznaje się, że uczniowie spożywający posiłek w trakcie danej przerwy obiadowej stanowią grupę.
- Następna grupa może wejść na stołówkę po wykonaniu przez personel szkoły czynności dezynfekcyjno-porządkowych i po czasie, który wynika ze specyfikacji produktów użytych do dezynfekcji.
- Przygotowane posiłki odbierają pojedynczo dzieci lub, jeśli jest taka potrzeba, nauczyciel opiekujący się grupą.
- Naczynia po posiłkach są odnoszone pojedynczo przez dzieci/uczniów do miejsca „zwrot naczyń”
§7
Postępowanie w przypadku podejrzenia choroby zakaźnej u dziecka
- Jeżeli rodzice dziecka zauważą niepokojące objawy u siebie lub swojego dziecka, nie mogą przychodzić do szkoły.
- O podejrzeniu choroby muszą niezwłocznie poinformować dyrektora, a także skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub oddziałem zakaźnym.
- Nauczyciel, który zauważył u dziecka oznaki choroby, niezwłocznie powiadamia dyrektora szkoły
- W szkole jest przygotowane pomieszczenie (gabinet pielęgniarki), tzw. Izolatorium, służące do odizolowania dziecka/ucznia, u którego zaobserwowano podczas pobytu w szkole oznaki chorobowe.
- Izolatorium to jest wyposażone w środki ochrony osobistej oraz środki do dezynfekcji.
- W izolatorium dziecko przebywa pod opieką wyznaczonej osoby z personelu szkoły z zapewnieniem minimum 2 m odległości i środków bezpieczeństwa, w oczekiwaniu na rodziców/opiekunów prawnych, którzy muszą jak najszybciej odebrać dziecko ze szkoły.
- O zaistniałej sytuacji dyrektor, wicedyrektor lub inna wyznaczona osoba niezwłocznie powiadamia rodziców dziecka, SANEPiD w Grójcu (nr tel. 48 664 22 58) oraz organ prowadzący szkołę (48 6651200).
- Dalsze kroki podejmuje dyrektor w porozumieniu z organem prowadzącym i o podjętych działaniach niezwłoczne informuje rodziców i pracowników szkoły.
- Obszar, w którym przebywało i poruszało się dziecko/uczeń należy poddać gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z funkcjonującymi w szkole procedurami oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.).
- Należy ustalić liczbę osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach placówki, w których przebywało dziecko podejrzane o zakażenie i zastosować się do wytycznych GIS odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.
§ 8
Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracownika szkoły
- Pracownik przebywający w domu, w razie wystąpienia niepokojących objawów, nie powinien przychodzić do pracy.
- Pracownik o niepokojących objawach powinien niezwłocznie powiadomić dyrektora szkoły i skontaktować się ze stacją sanitarno – epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym szpitala, a w razie pogarszającego się stanu zdrowia zadzwonić na pogotowie pod numer 999 lub 11
- Jeśli stan choroby ujawni się podczas pracy w szkole, pracownik natychmiast powiadamia dyrektora lub osoby uprawnione i izoluje się od wszystkich osób w izolatorium.
- Dyrektor szkoły powiadamia o sytuacji, o której mowa w p.2, odpowiednie służby sanitarne, medyczne i organ prowadzący.
- W pomieszczeniu pełniącym rolę izolatorium nie mogą przebywać inne osoby.
- Pracownik z podejrzeniem zachorowania, o ile jej/jego stan zdrowia na to pozwoli, będzie przebywać w wyznaczonym pomieszczeniu sam do czasu przybycia odpowiednich służb.
- Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik, należy poddać gruntownemu sprzątaniu oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.);
- Należy stosować się do zaleceń inspekcji sanitarnej przy ustaleniu jakie należy wdrożyć dodatkowe procedury, biorąc pod uwagę zaistniały przypadek.
- Zalecane jest ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w części budynku, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie.
- O zaistniałym przypadku choroby lub podejrzeniu zarażenia należy powiadomić wszystkich pracowników oraz rodziców.
§ 9
Postępowanie z pomieszczeniami, w przypadku podejrzenia zakażenia u ucznia lub pracownika
W przypadku, gdy uczeń lub pracownik PSP w Konarach został skierowany do szpitala z podejrzeniem koronawirusa, dyrektor w porozumieniu z właściwym państwowym inspektorem sanitarnym może podjąć decyzję o zamknięciu instytucji na czas niezbędny do wykonania koniecznych czynności sanitarno-epidemiologicznych.
§10
Postanowienia końcowe
- Procedura wchodzi w życie z dniem podpisania i obowiązuje do odwołania.
- Procedura może być modyfikowana.
- Procedura zostanie opublikowana na stronie szkoły, przesłana jako wiadomość w dzienniku elektronicznym do nauczycieli, rodziców i uczniów oraz udostępniona w formie papierowej w sekretariacie szkoły.
- Pracownicy administracji i obsługi zostaną zapoznani z procedurą podczas szkolenia.
- O wszelkich zmianach w procedurze będą niezwłocznie powiadamiane osoby zainteresowane.
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021
Serdecznie zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego wg poniższego harmonogramu. W celu zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa zapraszamy do dwie klasy na daną godzinę. Po spotkaniu na sali gimnastycznej klasy przejdą z wychowawcami do wyznaczonych sal. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek. Do zobaczenia !
9:00-9:15 – klasa VIII i VII
9:30- 9:45 – klasa I i II
10:00 – 10:15 – klasa III i IV
10:30 – 10:45 – klasa V i VI
11:00 – 11:15 – klasa 0b
11:30 – 11:45- klasa 0a
Dobrze się czuję gdy o bezpieczeństwie rymuję.
weź udział w konkursie organizowanym przez KRUS i wygraj nagrody. Więcej info na plakacie z załącznika.
Zadbaj o bezpieczeństwo i wygraj hulajnogę!
Mając na uwadze zapobieganie wypadkom wśród dzieci rolników Placówka Terenowa
Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Grójcu zachęca uczniów szkół
podstawowych do wzięcia udziałuw szkoleniu e – learningowym pod tytułem :
,, Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”.Szkolenie ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi
na zagrożenia wypadkowew gospodarstwach rolnych,
wpisuje się tym samym w strategię ,, Moja Wizja
Zero- Strategia Prewencji w Rolnictwie” dotyczącą
wdrażania przez Kasęmiędzynarodowej kampanii
Strategia Wizji Zero w sektorze rolniczym w Polsce.Dlatego zapraszamy młodzież szkolną do udziału
w światowej kampaniina rzecz wyeliminowania
wypadków i chorób zawodowych rolników.
Szkolenie e- learningowe porusza zagadnienia
związane z bezpieczeństwem dzieci podczas
przebywania w gospodarstwie rolnym. Składa
się z trzechdziałów tematycznych :Maszyny i Narzędzia, Zwierzęta oraz Siedlisko
i zawiera część narracyjną, a także ćwiczenia
i zagadki ułatwiające zapamiętywanie ważnych
informacji.Szkolenie dostępnie jest pod adresem :
prewencja.krus.gov.pl.Dzieci, które rozwiążą i prześlą do Centrali KRUS
certyfikat potwierdzający ukończenie kursu
e- learningowego ,, Bezpiecznie na wsi mamy –
upadkom zapobiegamy” oraz formularz zgłoszeniowy
na adres e- mail: hulajnoga@krus.gov.pl wezmą
udział w losowaniu nagród rzeczowych ( hulajnogi).
Nagrody zostały przewidziane dla 100 osób.
Termin składania dokumentów
do 30.09.2020 r.Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu.
WAKACJE!
Po dziesięciu miesiącach wytężonej nauki
nadszedł wyczekiwany przez wszystkich
czas wakacji.Czas odpoczynku od nauki.
Dziękując za wysiłek i współpracę życzymy
Uczniom by nadchodzące wakacje były
radosne i pełne niezapomnianych wrażeń.
Korzystajcie z każdego słonecznego dnia
i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się
wspaniale na złocistych plażach, w górach
czy nad jeziorami.
Wierzymy, że wkrótce wszyscy spotkamy się
zdrowi,wypoczęci i w doskonałych humorach
w nowym roku szkolnym.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2019/2020
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
W piątek 26 czerwca 2020 r. uroczyste
zakończenie roku szkolnego odbędzie
się w różnych godzinach dla
poszczególnych klas.
Obowiązują maseczki ochronne.Szczegółowy harmonogram
zakończenia roku szkolnego
w naszej szkole.Czwartek 25.06.
godz. 16:00 - klasa VIIIPiątek 26.06.
9:00 – klasa VII
9:30 – klasa VI
10:00 – klasa V
10:30 – klasa IV
11:00 – klasa III
11:30 – klasa II
12:00 – klasa I
Przybycie na uroczyste
zakończenie jest oczywiście
dobrowolne. Świadectwa można
również odebrać w sekretariacie
szkoły po wcześniejszym
umówieniu terminu.Msza św. na zakończenie
roku szkolnego będzie
odprawiona w czwartek
25 czerwca o godz. 18.00
w Kościele pod wezwaniem
Św. Trójcy w Konarach
Gdy jeszcze byliśmy w szkole udało nam się zrealizować zajęcia z programu EkoPaka. Oto relacja :)
Wyniki Kangura 2020
Kangur matematyczny 2020
Maluch( klasa III-IV)
4 czerwca 2020 godz. 17.00 - platforma dzwonek.pl
Beniamin ( klasa V-VI)
3 czerwca 2020 godz. 17.00 -platforma dzwonek .pl
Kadet (klasa VII-VIII)
2 czerwca 2020 godz. 16.30 -platforma dzwonek.plProszę o spokojne podejście przy uruchamianiu
konkursu. Jednocześnie czyni to ok. 30 tys.
użytkowników.- Po kliknięciu "Rozpocznij" odczekać do 20 s,
jeśli nie otworzyła się nowa strona, kliknąć
ponownie "Rozpocznij".- Po uruchomieniu się nowej strony zaczynają
się ściągać zadania, widać stronę z szarym
nagłówkiem, i pustym ekranem, po chwili
(do 1 minuty) pojawi się kręcące kółko, czyli
zaczyna się pobieranie zadań.
To trwa 1-2 minuty. Później swobodnie można
wybierać zadania klikając na ich numery.
Procedura z reguły trwa znacznie krócej.
Jeśli po upływie wskazanych czasów nie ma
reakcji, odświeżyć przeglądarkę lub ponownie
się zalogować.- Po załadowaniu konkursu WSKAZAĆ KLASĘ!
- w przypadku przerwania konkursu proszę
spokojnie powtórzyć procedurę rozpoczęcia
konkursu.
Odpowiedzi są na bieżąco zapisywane.
Po ponownym uruchomieniu konkursu może
pojawić się komunikat: "Zasób konkursowy
jest już otwarty w innym oknie.Czy na pewno chcesz ponownie otworzyć
ten zasób interaktywny " - KLIKNĄĆ "TAK".
Wówczas uczeń będzie kontynuował wcześniejprzerwany test. Wcześniejsze wskazania są
zapisane i będą widoczne.- Po zakończonym czasie odpowiedzi zostaną
zapisane automatycznie. Jeśli uczeń zakończy
wcześniej może skorzystać z przycisku
"Zapisz i wyjdź" i może się wylogować /
zamknąć przeglądarkę.
Życzenia Świąteczne
Ochrona danych
Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Zygmunta Nowickiego w Konarach
na Inspektora Ochrony Danych wyznaczyła
Pana Łukasza Kalinowskiego ,z którym można
skontaktować się poprzez pocztę
e-mai: lukasz.kalinowski@cbi24.pl
lub tel. kom: + 48 575-002-192”
Nowe zalecenia! Dzieci i młodzież do 18 roku życia nie będą mogły bez opieki wychodzić z domu.
Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie będą mogły wyjść z domu bez opieki.➡️ Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy.#zostańwdomu
Kolejne kroki w walce z koronawirusem: https://www.gov.pl/koronawirus/kolejne-kroki
Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej
dla placówek oświatowych w zakresie profilaktyki
zdrowotnej w związku z pojawiającymi się
w niektórych krajach przypadkami zachorowań
na koronawirusa.Informacje dla rodziców i uczniów
Zaleca się przestrzegania podstawowych zasad
higieny,w tym np. częstego mycia rąk z użyciem
ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu
i kichania; zgodnie z wywieszonymi w szkole
instrukcjami dotyczącą mycia rąk oraz innymi
zasadami dotyczącymi higieny osobistej;Prośba do do rodziców, by nie posyłali
przeziębionychi chorych dzieci do przedszkola
lub szkoły;Jeśli nie miało dziecko i nikt z rodziny kontaktu
z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
Jeśli dziecko wróciło z terenów występowania
koronawirusa i ma objawy grypopodobne, należy
bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację
sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do
oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno
-Rodzicowi dziecka do 8-ego roku życia,
w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia
żłobka,przedszkola lub szkoły należy się zasiłek
opiekuńczy(art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999
o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia
społecznegow razie choroby lub macierzyństwa,
Dz.U. 2017, poz. 1368);Należy sprawdzać na bieżąco komunikaty
publikowane na stronach Głównego Inspektoratu
Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.Kontakt do najbliższej stacji sanitarno-
epidemiologicznej
- tel:48 664 22 58
EkoPaka – zamykamy obieg surowców
Nasza szkoła jest jedną z 30 szkół z województwa mazowieckiego, które biorą udział w programie edukacyjnym „EkoPaka – zamykamy obieg surowców” organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań. Jest to program edukacji ekologicznej realizowany przez szkoły z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym. Pierwsza edycja skierowana była do 50 bibliotek z całej Polski.
Do naszej szkoły dotarła edukacyjno-zabawowa paka poświęcona 8 surowcom: ALUMINIUM, DREWNO, SZKŁO, PAPIER, TWORZYWA SZTUCZNE, WIELOMATERAIŁOWE, BIOODPADY, ELEKTROODPADY. Materiały pomogą przybliżyć młodym ekolożkom i ekologom wszystkie surowce. Skąd się one biorą? Co z nich produkujemy? Co powstaje w wyniku recyklingu odpadów?
Pod hasłem #EkoPaka #ZamykamyObieg organizator zamierza pokazać zamknięty obieg surowców, aby dzieci rozumiały, że to, co zostaje z produktów – opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego. EkoPaka pozwoli wprowadzić najmłodszych odbiorców w zagadnienia ważne z punktu widzenia wychowania odpowiedzialnego i wrażliwego ekologicznie konsumenta.
Będzie pożytecznie, kolorowo i zabawnie. Edukacja ekologiczna dla najmłodszych już wkrótce u nas!
Zachęcamy do polubienia profilu programu EkoPaka na Facebooku: www.facebook.com/EkoPaka
Dziękujemy :-)
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
w Publicznej Szkole Podstawowej
im. Zygmunta Nowickiego w Konarach02.09.2019r.
9.00 – Msza św. w Kościele Parafialnym pw. Świętej Trójcy.
10.00 – Rozpoczęcie roku szkolnego .
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Listopad 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Maj 2021
- Styczeń 2021
- Grudzień 2020
- Listopad 2020
- Październik 2020
- Wrzesień 2020
- Sierpień 2020
- Wszystkie