• Narodowy Program Czytelnictwa

• Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Nowickiego w Konarach  otrzymała dotację  w ramach Priorytetu 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-25. Dzięki pozyskanym funduszom uzyskaliśmy  dofinansowanie na zakup książek dla dzieci, promowanie czytelnictwa oraz  zakupu elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych. W ramach  programu szkoła  rozpoczęła realizację  następujące działań promujące czytelnictwo:

-Wybory książki – przeprowadzenie przez samorząd szkolny w formie powszechnego glosowania wyboru najpopularniejszych książek wśród naszych uczniów –listopad 2021

-Przeprowadzenie konkursów dla uczniów (listopad – grudzień):

1.      Konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater z lektury” dla uczniów kl 0-8

2.      Konkurs literacki – „Dzięki książce…”dla uczniów klas 4-8

3.      Konkurs fotograficzny „Z książką mi do twarzy” dla uczniów klas 1-8.

4.      „Dzień książki” – dzień w którym uczniowie będą popularyzować ulubionych bohaterów w formie warsztatów plastycznych tworzenia strojów, kulinariów , konkursów i quizów oraz galerii portretów prac pokonkursowych ”Mój ulubiony bohater lektur ”oraz  „Z książką mi do twarzy” Wręczenie nagród laureatom wszystkich konkursów popularyzującym czytelnictwo.

5.       Moja książka – warsztaty w tworzeniu własnych książek w aplikacjach internetowych.

Zaplanowano  również inne działania promujące czytelnictwo:

- Spotkanie z lokalną pisarką książek dla dzieci p. Beatą Słowińską w celu upowszechniania czytelnictwa i zachęcenia do tworzenia własnych książek.

-Konsultacja z Biblioteką Publiczną w Warce w temacie wyboru najpopularniejszych książek dla dzieci i młodzieży przy tworzeniu listy zakupu nowych pozycji do biblioteki szkolnej.

-  Współpraca  z Biblioteką Publiczną w Warce w organizacji Dnia ulubionego bohatera – przygotowanie wystawy książek dla dzieci.

-    Współpraca  z miejscową grupą senioralną „Kwitnąca jabłoń” z  Konar w realizacji wspólnego projektu „Seniorzy czytają dzieciom”