• PSO

Wymagania i kryteria oceniania na lekcjach matematyki

1. Uczeń prowadzi zeszyt przedmiotowy, w którym powinny znajdować się zapisy tematów, notatki, zapisy poleceń ustnych lub pisemnych prac domowych, a także zapowiedzi prac klasowych, sprawdzianów i zapowiedzianych kartkówek. Zeszyt powinien być prowadzony systematycznie. W razie nieobecności ucznia w szkole powinien on uzupełnić braki.
          2. Zeszyt przedmiotowy może być sprawdzany.
          3. Uczeń może otrzymać ocenę cząstkową z odpowiedzi ustnej obejmującej maksymalnie materiał z trzech ostatnich lekcji.
          4. Sprawdziany i prace klasowe są obowiązkowe, obejmują jeden dział programowy i są zapowiadane z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.
          5. Jeżeli uczeń z przyczyn losowych, które go usprawiedliwiają opuści sprawdzian/ pracę klasową  musi je napisać w terminie uzgodnionym z nauczycielem.
          6. Jeżeli uczeń otrzymał z pracy klasowej lub sprawdzianu ocenę niedostateczną może ją poprawić w ciągu dwóch tygodni w terminie uzgodnionym z nauczycielem.
          7. Kartkówka obejmująca materiał z trzech ostatnich lekcji może być niezapowiedziana.
          8. Uczeń po dłuższej niż jeden tydzień usprawiedliwionej nieobecności w szkole może nie być oceniany.
          9. Ocenie podlega także aktywność ucznia na lekcji.
          10. Ocenie podlega również wykonywanie dodatkowych zadań zalecanych przez nauczyciela.
          11. Uczeń ma prawo trzy razy w semestrze zgłosić brak przygotowania do lekcji, które obejmuje brak pracy domowej, odpowiedź, niezapowiedzianą kartkówkę. Brak przygotowania powinien być zgłoszony przez ucznia na początku lekcji, nie później niż po sprawdzeniu przez nauczyciela obecności.
          12. Ocena semestralna jest średnią ważoną.